És aktívan keresik az új tulajdonost is.
A következő hat hónapban az állam kifizeti a Dunaferr dolgozóinak bérét – jelentette be szerdán Orbán Viktor miniszterelnök, aki egyből hozzátette, ez összesen 16 milliárd forinttal fogja megterhelni a költségvetést.
Fél év után sem fordít hátat a cégnek a kormány, Orbán ugyanis arról is beszélt, hogy a „a következő hónapokban azon dolgozunk, hogy megbízható, stabil működést biztosító” új tulajdonosa legyen a cégnek.
A mostani döntést egy tegnapi kormányrendelet alapozta meg, ami kimondja, hogy veszteséggel is működhet egy felszámolásban lévő cég, ha ezzel meg lehet őrizni a vagyonát. Ez ugyanis biztosította, hogy a Dunaferr a következő időszakban is működőképes legyen – ha leállnának a kohói, annak újraindítása szinte lehetetlen lenne –, amíg az ígéretek szerint a kormány megtalálja az új tulajdonost. A rendelet alapján a felszámolás alatt lévő cég a működéshez akár hitelt is felvehet, amire a hitelező zálogjogot alapíthat.
Orbán nem mulasztotta el megjegyezni, hogy a „Brüsszelből hiába várunk segítséget”. „A Dunaferrt tönkretették a korábbi tulajdonosok, a vállalatvezetők és végül a brüsszeli szankciók” – közölte a miniszterelnök, pedig a cég bajai már jóval az ukrajnai háború előtt megkezdődtek.
Mi például már 2019-ben is riportoztunk ott:
"Ha ennyi embert elküldenek, az végzetes lehet a Dunaferrnek is"
„Ha él a gyár, él a város" - állítják Dunaújvárosban, ám most bejelentették: 350 fővel csökkentik a mintegy 5 ezer fős létszámot, ami akár a végét is jelentheti a magyar acélipar zászlóshajójának. A helyzet nem reménytelen, de valószínűleg ismét szükség lehet állami segítségre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.