Dunaújváros azt kéri, hogy a kormány vegye állami kézbe a tönkretett vasművet
Végéhez közeledik a Dunaferr Liberty-érás kálváriája. Az önkormányzat államosítást javasol.
Végéhez közeledik a Dunaferr Liberty-érás kálváriája. Az önkormányzat államosítást javasol.
Ahogyan az várható volt, a Fővárosi Törvényszék elrendelte mindkét Dunaferr-utódvállalat, a Dunarolling Kft. és a Duna Furnace Kft. felszámolását.
Aggódva számolgatja egész Európa, mit hozhat Donald Trump következő elnöksége; fizetést kapnak az államtól az egykori Dunaferr dolgozói; elkészült az összesítés arról, hogy hány millió magyar él lakhatási szegénységben. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Kétmilliárd forintból rendezik a 3500 dolgozó októberi bérét, amit a Liberty Steel csak halogatott.
Még az után is csak nagyon lassan tudott bankszámlát nyitni az egykori Dunaferr tulajdonosa, hogy a kormány rendeletben avatkozott közbe, és megtiltotta, hogy a bérekre szánt pénzt inkasszózzák a hitelezők.
Miután kellő kontroll nélkül, szokatlan módon támogatta, most egyre hevesebben kéri számon a kormány a Liberty Steelen, miért hagyta lerongyolódni a stratégiainak tartott egykori Dunaferrt.
A kialakult helyzetről már a Fővárosi Törvényszéket is tájékoztatták.
Este 11 órakor hatályba lépő rendeletmódosítással oldaná meg a kormány, hogy a dunaújvárosi vasmű dolgozói megkaphassák a fizetésüket akkor is, ha a cégnek nincs pénze.
Szerdán a czestochowai kohó dolgozói tüntetnek Varsóban. Ugyanaz történik ott, mint Dunaújvárosban.
A Népszava forrása szerint csúszik az újraindulás, kezdetben minimális mennyiséget termelhet csak a gyár.
A gyárból a dolgozókat, míg a Dunaferr iskolájából a diákokat küldték haza.
Nem ismeri el a felszámolási kérelmek indokoltságát a Dunaferr-gazda Liberty. Állami segítség vagy külső befektető nélkül aligha menekülhet.