Csütörtökön pedig a Nemzetgazdasági Minisztériumban tárgyalnak a vasmű esetleges újraindításáról. Ukrajnai acélt hengerelhetnek.
A napokban felmérték a dunai vasmű állapotát a potenciális üzemeltető szakemberei, a konzorcium képviselői csütörtökön már a Nemzetgazdasági Minisztériumban egyezkednek Lóga Máté államtitkárral a Világgazdaság szerint.
A vasmű üzemeltetését a lap szerint a luxemburgi székhelyű, de svájci gyökerű Duferco, illetve az ukrajnai vasércutánpótlást biztosító szlovák Minerfin konzorciuma venné át, bár megvásárolni – egyelőre – nem áll szándékukban az üzemet. Ha sikerül megalkudni velük, akkor akár heteken belül újraindíthatják a termelést ukrajnai acéllal – legalábbis a hengerműben és a kohóban.
A Dunaferr felszámolás alá jutott vállalataihoz tavaly érkezett a brit-indiai Liberty Steel, a dolgozókat és az új cégekbe szervezett életképes eszközöket kivásárolhatta, ám az állami segítség ellenére sem tudta működésbe hozni a vasműt. Most a fenti konzorciumtól remélik, hogy legalább részben életet lehel a november óta felszámolás alatt álló gyárba.
A dunaújvárosi önkormányzat azt szeretné, hogy a kormány államosítsa a céget, nem véletlenül: több ezer ember megélhetése függ tőle.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.