Részvényesi nyomásra Japán egyik legrégebbi konglomerátuma is több részre oszlik fel, hogy az egyes részlegek hatékonyabban működjenek, és növekedjen az egyes ágak tőzsdei értéke. A héten az amerikai GE is hasonló tervet jelentett be.
Az 1875-ben alapított cég – az infrastruktúra, a félvezetők és az eszközgyártás terén – három különálló vállalatként folytatja tovább. A vállalatra óriási részvényesi nyomás nehezedett, különösen a 2015-ös könyvelési botrány óta, amikor is több mint 1 milliárd dollárral eltúlozta a profitját. Akkor a cég teljes vezetése lemondott.
A Toshiba tervei szerint a teljes átszervezés 2023 második felére valósul meg. Egyes szakértők azonban a folyamatot túl lassúnak vélik, és szerintük szerencsésebb lenne egy éven belül végrehajtani azt. A japán vállalati kultúrában nem jellemző a nagy vállalatok feldarabolása.
Napokkal korábban az USA egyik ikonikus vállalata, a két évtizede még a világ legértékesebb cégének számító General Electric jelentette be, hogy üzleti tevékenységét ugyancsak három cégbe szervezi át, és több tevékenységtől megszabadul.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.