Az olajárnak, a nagy petrolkémiai árrésnek és a járvány utáni újraindításnak köszönhetően akkora volt a Mol nyeresége, hogy az éves célt is megemelték 700 millió dollárral.
Történetének legjobb negyedéves eredményét érte el a Mol-csoport – közölte a cég. A második negyedévben 893 millió dollár, azaz 262,9 milliárd forint volt az eredmény (EBITDA), ami 153 százalékkal magasabb a tavaly ilyenkorinál. Az akkori krízis miatt ez önmagában még nem a legjobb összehasonlítási alap, de bármi mást választottunk volna ki viszonyítási pontnak, 2021 második negyedéve jobb annál.
Annyira sikeres lett ez a néhány hónap, hogy a cég éves célját is megemelték. Eddig az volt az iránymutatás, hogy 2,3 milliárd dollár eredményt lehet elérni 2021-ben, most már 3 milliárd dollárral, azaz 897 milliárd forinttal számolnak. Időarányosan jól állnak, az első félév után 1,56 milliárd dollár az eredmény.
Mindez az erős olajáraknak és a rekordszintű petrolkémiai árréseknek tulajdonítható, de szerepe volt a járványügyi korlátozások enyhítésének is, amely pozitív hatással volt az értékesítési mennyiségekre
– magyarázta a cég közleménye a jó teljesítményt.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.