Balog Ádám elbúcsúzott.
„Az MKB sikeres reorganizációjára 2015-ben tett vállalásomat teljesítettem, a feladatot elvégeztem. Köszönöm partnereink, ügyfeleink kitüntető bizalmát és munkatársaim elkötelezett helytállását” – írja közleményében Balog Ádám, az MKB leköszönő elnök-vezérigazgatója.
„2015-ben a több mint 60 éve működő MKB Bank reorganizációjának levezénylésére kaptam megbízást. Az MKB köré napjainkra komplex pénzügyi csoportot építettünk fel, a vállalat 2016-os 37 milliárd forintnyi értéke, az idei év közepére 237 milliárd forintra emelkedett. A reorganizáció, évről évre javuló üzleti eredmények mellett, sikeresen megvalósult. Az elért értéknövekedés 200 milliárd forint” – sorolja az elért eredményeket Balog.
„Az MKB Pénzügyi Csoport vállalatai Magyarország meghatározó szereplőivé fejlődtek saját területeiken, alkalmasak és készek a magasabb szintek elérésére is” – ezzel Balog arra utalhat, hogy folyamatban van az MKB összeolvadása a Takarék Csoporttal, illetve az állami Budapest Bankkal.
Balog Ádám helyét épp az a Barna Zsolt veszi át, aki váratlanul távozott az OTP-től, majd a Bankholdinghoz igazolt. Barna kinevezését a bank közgyűlése megszavazta, a felügyeletet ellátó jegybank pedig jóváhagyta.
Egyelőre a bankcsoportok felértékelése és a fúziós tárgyalások után annyi biztos, hogy a szuperbankban 30,35 százalék tulajdonrésze lesz a magyar államnak. Az MKB tulajdonosaira 31,96 százalék jut az óriásbankból, a legtöbbre értékelt Takarék Csoport tulajdonosai kapják a legnagyobb szeletet, 37,69 százalékot. Az MKB főtulajdonosa Mészáros Lőrinc, de a felcsúti mágnásnak a Takarék Csoportban is van érdekeltsége.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.