2500 napnyi műsort sugároz a köztévé 2017 óta évente, a legjobban a sportközvetítések aránya nőtt meg 2010-hez képest, a köztévé nem sajnálja rá a pénzt.
Összeállítást közöl a G7 az MTVA-ról, arról, hogy nőtt meg a köztévé csatornáinak száma, és hogyan terebélyesedett ki a műsoridő 2010 óta. Egész pontosan 25 ezer óráról 60 ezerre nőtt a köztévé műsorideje, ezt 2017-re sikerült elérni, és tavaly is ennyi volt. Ez 2500 napnyi adás egy évben.
Összesen öt csatorna lett a köztévében, a műsoridő nyertese pedig a sport, ennek nőtt meg a leginkább a műsorideje 2010 óta. És költségeit tekintve is a sport vezet: a köztévé legdrágább szerződései leginkább egyes sporteseményekhez kötődnek. A 15 legdrágábból 13 ilyen, nézte ki a G7, összértékük ezeknek pedig 70 milliárd forint.
Ezek között sok olyan van, mint a Forma-1, Bajnokok Ligája, amelyek elkelnének piaci alapon is, de a köztévé feneketlen pénzeszsákjával mindenkire rá tud licitálni. A legmagasabb tétel, 18,98 milliárd pedig a másik esetet jelenti: ezt a magyar bajnoki labdarúgómeccsekre fizeti ki a köztévé, a G7 értékelése szerint messze a piaci értékén túl, burkolt állami támogatást valósítva meg ezzel a profi klubok felé.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.