Törvény írja elő a Brexit halasztását, a kormányfő viszont inkább beledöglik, akkor is kilépteti országát az Európai Unióból.
Több brit képviselő – köztük a pártból kizárt toryk is – jogi lépéseket tesznek, ha a brit miniszterelnök nem kér halasztást a Brexitre.
A londoni parlament alsóháza szerda este fogadta el azt a törvényt, amely meggátolja, hogy az Egyesült Királyság október 31-én megállapodás nélkül kilépjen az Európai Unióból. Az ellenzéki Munkáspárt soraiban ülő benyújtója, Hillary Benn után Benn-törvényként emlegetett passzus no deal esetén azt írja elő a kormánynak, hogy 2020. január végéig kérjen halasztást az EU-tól. A törvény már a felsőházon is átment, és már csak a királynő beleegyezésére vár.
Boris Johnson ehhez képest úgy fogalmazott,
inkább beledöglik, de akkor is kilép október 31-én.
Több képviselő ezért felállított egy jogi csapatot, akik bíróságra mennek, ha Johnson nem teljesíti a törvényben előírtakat. A szakértők arra is figyelmeztették a kormányfőt, hogy ellenkező esetben börtönbüntetést is kiszabhatnak rá.
Londonban eközben a parlament épülete előtt összecsaptak a rendőrökkel a Brexitet támogató tüntetők. A BBC beszámolója szerint többen is fém barikádokkal dobálták meg a rendőröket, és megpróbálták áttörni a kordont.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.