A kormány aggódik, hogy a brüsszeli csúcsszerv megzavarná a most olajozottan működő, ööö, felügyeleti szerveket, és emiatt nem támogatja az ügyészség tervét. 20 EU-s ország viszont igen. 150 milliárd folyik el a lopások miatt, 2021-ben legkésőbb elkezdi működését a közös vádhatóság.
Megegyeztek az uniós tagállamok igazságügy-miniszterei, így most már biztos, lesz közös Európai Ügyészség. Évente 150 milliárd euró vesztséget okoz az EU-nak a támogatások lenyúlása, jogos tehát, hogy felmerült, legyen egy közös európai ügyészség, amely vizsgálhatja ezeket az eseteket.
A vádhatóság egy luxembourgi székhelyű központi hivatalból, valamint a tagországokba delegált európai ügyészekből fog felépülni. A független főügyész bizonyos feltételek mellett jogosult lesz nyomozások és büntetőeljárások lefolytatására az uniós költségvetés kárára elkövetett bűncselekmények – például a strukturális alapokat érintő csalások és korrupció – ügyében.
A hivatal legkésőbb 2021-ben megkezdi működését.
A csalások hatékony felgöngyölítése, az adófizetők pénzének védelme erősíteni fogja az európai intézményekbe vetett bizalmat, mondta Günther Oettinger költségvetésért felelős uniós biztos.
Mi nem így gondoljuk – a magyar kormány szerint már megvannak a jól működő, EU-s visszaéléseket feltáró intézmények, nincs szükség újakra, "egy új hivatal létrehozása ezen jól működő szervezetek meggyengítésével járna" aggódik az MTI tolmácsolásában a kormány. Tehát mi nem csatlakozunk a közös ügyészséghez, azaz nálunk nem lesz joghatósága nyomozni.
Kormányváltás esetén, később viszont lehet, így tervez most a holland kormány is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.