Már a Brexitet eldöntő júniusi népszavazás előtt eladta összes brit értékpapírját aa stockholmi székhelyű Carnegie Investment Bank.
Ahogy a közvélemény-kutatások egyre szorosabb eredményt jósoltak a Brexitről szóló júniusi referendum közeledtével, úgy szabadult meg teljesen brit eszközeitől a Carnegie Investment Bank. A pénzintézet ezzel valószínűleg jelentős veszteségtől óvta meg magát, azt azonban nem közölte, hogy mekkora vagyontól szabadultak meg, és nyereséggel vagy még így is veszteséggel.
A 17,2 milliárd dollárnyi vagyont kezelő stockholmi székhelyű befektetési bank főstratégája, Henrik Drusebjerg a Bloomberg hírügynökségnek elmondta, hogy a bank távol tartja magát a brit befektetésektől, mivel az EU-ból való kilépésről szóló tárgyalások jelentős bizonytalanságot hordoznak. Ezt alátámasztja, hogy egy felmérés szerint a Brexit és az EU esetleges felbomlása jelenti a legnagyobb globális kockázatot a befektetők számára. Az NN Investment Partners által készített felmérés során 83 vagyonkezelőt kérdeztek meg.
Drusebjerg szerint egyébként lehetséges, hogy nem is lesz Brexit, mivel a kilépésről szóló megállapodás várhatóan "nagyon, nagyon rossz lesz" a brit gazdaság számára. A stratéga szerint Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson, az olasz alkotmánymódosításról szóló decemberi népszavazás, vagy a közelgő német és francia parlamenti szavazás a nacionalista érzelmek felkorbácsolása miatt mind kedvezhet a kereskedelmi akadályok felállításának.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.