Mármint az új állásáról a Goldman-Sachsnál. Ünnepélyesen felszólítom erre Barrosót, mert a Brexit után ezzel csak az euroszkeptikus pártok malmára hajtja a vizet – hangsúlyozta Franciaország európai ügyekkel foglalkozó államtitkára.
Harlem Désir egyben javasolta: változtassák meg az uniós szabályozást, mely csak 18 hónapos moratóriumot ír elő, utána az uniós biztos vagy épp az Európai Bizottság elnöke azt csinál, amit akar. Barroso betartotta ezt a szabályt, csak a másfél év lejárta után fogadta el az előnyös állást az amerikai pénzintézetnél. Az egykori portugál miniszterelnök két menetben volt a Bizottság elnöke. Most a Brexit népszavazást követően lett a Goldman Sachs tanácsadója. Londonban fog dolgozni, és az európai uniós ügyekben ad majd tanácsokat – írta rövid nyilatkozatában a Goldman Sachs. Az amerikai óriás igen aktív az európai piacon. Számára a Brexit súlyos csapás lehet, ha azzal jár, hogy elveszíti az európai útlevelet, vagyis kiszorul az 500 milliós piacról.
Bizottság dönthet a Bizottságról
Mit javasol az európai ügyekben illetékes francia államtitkár a probléma megoldására? Azt, hogy módosítsák az EU szabályzatát. Hozzanak létre független bizottságot, mely eldönti, mikor összeférhetetlen egy új állás a régi uniós tisztséggel. A francia javaslat szerint ebbe a testületbe az Európai Parlament valamennyi pártja küldene képviselőket. Ezen kívül tagja lenne a bizottságnak néhány független nemzetközi jogász is. Mindenesetre Párizs addig is arra szólítja fel Barrosót, hogy mondjon le előnyös állásáról az amerikai Goldman Sachsnál, mert új pozíciójában árthat az EU ügyének.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.