Havonta előfizetőnként 135-150 forint közötti összeget fog kérni az RTL Magyarország a főcsatornájáért, az RTL Klubért a kábelszolgáltató cégektől – jelentette be egy újságíróknak tartott háttérbeszélgetésen Szabó András, a tévétársaság digitális és fejlesztési igazgatója. A Népszabadság tudósítása szerint kikerülhet az RTL Klub azon szolgáltatók kínálatából, amelyek végül nem lesznek hajlandóak fizetni. Azt még nem tudni, hogy mindez jelent-e áremelést az előfizetőknek.
Az RTL Magyarország több mint másfél év várakozás után most már szedhet a főcsatornájáért is díjat, miután hetekkel korábban megjelent az ezt engedélyező kormányrendelet. A változás lényege, hogy a digitális átállás befejezésével megszűnt a különbség a több mint száz, kábelen fogható magyar nyelvű csatorna és a két országos kereskedelmi főadó, az RTL Klub és a TV2 között.
A két tévé elviekben már 2015 januárjától beszedhette volna ezt a díjat, de egy törvénymódosítással a kormány 2014 végén magához vonta az engedélyezés jogkörét, majd a tiltás feloldásával addig várt, amíg a TV2 új tulajdonoshoz került – emlékeztet az előzményekkel kapcsolatban a Népszabadság.
Az RTL kedden délben tette közzé, milyen szempontok alapján számolta ki a kábelszolgáltatóktól remélt díjat.
Azok a cégek, amelyek rövid időn belül szerződést kötnek az RTL-lel, 135 forinttal megússzák havonta előfizetőnként. Ha viszont 90 napon belül a kábelszolgáltató nem törekszik megállapodásra, az RTL listaárat, 150 forintot fog kiszámlázni, majd ha a szolgáltató továbbra sem fizet, kezdeményezni fogja a tévétársaság, hogy az RTL Klubot vegyék ki a csomagból, és tegyék elérhetetlenné – közölte kedden Vidus Gabriella, a cég vezérigazgatója.
A társaság számításai szerint 3,2-3,3 millió háztartás kábelen nézi az RTL Klubot, tehát őket érintheti a változás. Bár pontos összeget az RTL nem közölt, számításaink szerint 4-5 milliárd közötti pluszbevételre számíthat a csatorna éves szinten.
A terjesztők eldönthetik, hogy a jövőben kigazdálkodják azt az összeget, amit az RTL-nek és a TV2-nek is fizetniük kell, vagy áremelés formájában továbbhárítják az előfizetőkre – olvasható a cikkben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.