Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank elnöke, Suma Chakrabarti egy hétfői konferencián elmondta, hogy ők nem bíznak abban, hogy különböző célokat lehet meghatározni a nemzeti tulajdon hányadára egyik szektorban sem. Az EBRD elnöke nem nevezte meg Magyarországot előadásában, ám ezzel a kijelentéssel minden bizonnyal hazánkra utalhatott, hiszen a magyar kormány különböző tagjai folyamatosan arról beszélnek, emelni kell a magyar tulajdon arányát a hazai bankszektorban.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank elnöke, Suma Chakrabarti egy hétfői konferencián elmondta, hogy ők nem bíznak abban, hogy különböző célokat lehet meghatározni a nemzeti tulajdon hányadára egyik szektorban sem – írja a Reuters. Chakrabarti szerint egészséges lenne, illetve szükség van egy bizonyos mértékű kiegyensúlyozódásra a banki tulajdonokat illetően a nemzetközi, illetve a helyi pénzintézetek tekintetében Közép-, illetve Kelet-Európában, ám ezt piaci alapú folyamatoknak kell megelőzniük, ami alapján bizonyos befektetők döntenek arról, hogy elhagyják a piacot, illetve a helyi szereplők döntenek arról, hogy belépnek.
Az utóbbi hónapokban több hír is szárnyra kapott arról, hogy újabb bankok hagyhatják itt a magyar piacot, emellett a magyar kormányfő, illetve a magyar kormány egy másik tagja is arról beszélt már, hogy 60, illetve 70 százalék magyar tulajdoni arány lenne jó a magyarországi bankszektorban. Az előző kormányzati ciklusban még azt a célt tűzte ki a kabinet, hogy a bankrendszernek 50 százaléka legyen magyar tulajdonban. Azóta lezajlott például az MKB Bank állami megvásárlása, a magyar állam a német BayernLB-től vásárolt, így egy nagy nemzetközi szereplő távozott Magyarországról.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.