Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#bank

Gazdaság Mészáros Márton Balázs

„Papa, ez az új számom” – mi magunk vagyunk a legfőbb vonzerő a kibercsalók szemében

A technológia folyamatosan fejlődik, de a csalók módszereinek központi eleme változatlan: próbálnak az áldozat bizalmába férkőzni. A rendőrség háttérbeszélgetésen mondta el, hogy áll a helyzet Magyarországon. Van-e már csalásbejelentő forró drót? Ki segít a romantikus csalók áldozatain? Divat-e még az unokázás? Mire figyeljen, aki nem akarja, hogy új módszerekkel verjék át?

Gazdaság Sztojcsev Iván

Csányi Sándor Nagy Mártonról: „Kevésbé sajnálom, hogy nincs itt, mert ő mindent tud anélkül, hogy meghallgatná”

Jó lenne, ha a kormány nemcsak a bankoktól kérne kamatplafont, hanem maga is garanciát vállalna, hogy alacsonyan tartja az inflációt – mondta Csányi Sándor a Budapest Economic Forumon. Az OTP vezére arról is beszélt, hogy az ígéretek, amiket a kormány a bankoknak adott, nem teljesültek, és elmondta, hogy négy éve az OTP is tervezte, hogy megvegye a Commerzbankot.

Gazdaság Rácz Gergő

Kandrács Csaba, az MNB alelnöke: Hamarosan új világ kezdődik a pénzügyekben

Meg kell találnunk, hogyan tudunk szerepet vállalni a klímavédelmi munkában – mondta a HVG-nek Kandrács Csaba, az MNB pénzügyi szervezetek felügyeletéért és fogyasztóvédelemért felelős alelnöke. Az interjú rövidebb, szerkesztett változata az október 10-én publikált HVG Fenntartható Fejlődés 2025 magazinban jelent meg.

Gazdaság Kovács Gábor

Bár most jól hangzik az 5 százalékos THM a lakáshiteleknél, nem biztos, hogy érdemes kivárni a bevezetését

Bár a piaci kamatok most is csökkennek, ezt mindenképpen gyorsítani akarja Nagy Márton a bankoktól „kért” 5 százalékos THM-plafonnal. Az intézkedés valószínűleg jövő januártól él, de nem feltétlenül érdemes megvárni, mert közben az ingatlanárak nagyot nőnek. A miniszter még három, jórészt látszatintézkedést „javasolt” a bankoknak, akik ezért cserébe lehet, hogy kérhetnek valamit a kormánytól.

Gazdaság Rácz Gergő

Szívja a fogát a K&H, de így se megy rosszul a bolt

A belga tulajdonú pénzintézet közel 67 milliárd adózás utáni profittal zárta az idei első fél évet, ami jóval több is lehetett volna, ha nincsenek érvényben a bankcsoport marzsába alaposan belemaró különadók. A lakossági hitelezés így is jól alakul, a vállalati kevésbé, és az extra kormányzati előírások negatív tartományban tartják a biztosítót is, ahol hiába nagy az üzleti pörgés, ez legfeljebb a veszteségek mérséklésére elég.