Csak nálunk jóval magasabb életszínvonalat kínáló országokban vonnak el több adót és járulékot a bérekből, mint Magyarországon – olvasható ki az OECD listájából. A magyar állam a negyedik legtöbb terhet rakja a bérekre.
Magyarországnál jobban csak Belgiumban, Németországban és Ausztriában sarcolják meg jobban a béreket – derült ki az OECD napokban nyilvánosságra hozott listájából.
Belgiumban 1 egységnyi bérre 55,8 százaléknyi adó- és illetékteher jut, Németországban ez az arány 49,3, Ausztriában pedig 49,1 százalékos. Magyarországon 49 százalékot von el az állam a fizetésekből.
A legkevesebbet Chilében kell adózni a bérekből, ott mindössze 7 százalék az elvonás mértéke. Utána Új-Zéland és Mexikó követezik 16,9, illetve 19,2 százalékkal.
Régiónkban Csehországban, Szlovéniában és Szlovákiában raknak viszonylag nagy terhet, 41-42 százalékos adót és illetéket a munkabérekre. Lengyelország 35,6 százalékával már az átlag alatt van.
A családosokat tekintve jobb a helyzet Magyarországon – írta a 444.hu. 14,9 százalékkal kevesebbet vonnak el a családosoktól, amivel Magyarország a hatodik a listán. Luxemburgban nyílik a legnagyobbra az olló: ott a családosokon 22,7 százalékkal kevesebb teher van, mint az egyedülállókon.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.