Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#OECD

hvg360 Fülöp István

OECD-jelentés: a magyar egészségügyre nincs pénz, az emberek betegesek és egészségtelenül élnek

Pocsék képet fest az OECD egészségügyi jelentése Magyarországról: a legfontosabb mutatókban a sor végén kullog az ország, legyen szó az egészségügy finanszírozottságáról, az egy főre jutó orvosok számáról, illetve életkoráról, a várható élettartamról vagy éppen a prevenciós szűrésekre eljáró lakosság arányáról. Önmagában a tanulmányt olvasva is látszik tehát az egészségügyi ellátórendszer összeomlás-közeli állapota.

Gazdaság Németh András

A kormány által nem fogadott OECD-munkacsoport a HVG-nek: ilyen még sosem történt

Eddig még sohasem fordult elő, hogy ne fogadták volna megfelelő szinten a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) magas rangú munkacsoportjának tagjait – erősítette meg a HVG-nek adott nyilatkozatában Julia Fromholz, az OECD korrupció-ellenes divíziójának vezetője. Arról is beszélt, hogy mi várható az október 15-16-ra tervezett látogatás törlése után.

hvg360 Farkas Zoltán

A nyugdíjkorhatár emelése, járuléknövelés, a Nők40 szigorítása – ezt javasolja a kormány felkérésére készült OECD-elemzés

Egyre nehezebben fenntartható a magyar nyugdíjrendszer, a kormány reformot ígért az EU-nak. A lehetséges irányokat vázolja a világ 38 országát tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD abban a tanulmányban, amelyet a magyar kormánnyal együttműködve készített. A kormány egyelőre nem kommentálja a megállapításokat.

Vállalkozás Kocsis Richárd, EY

Túlélheti Trump győzelmét a globális minimumadó?

Hogyan jutott el a globális minimumadó koncepciója néhány év és elbukott próbálkozások után a megvalósításig? Hogyan formálta saját érdekei szerint az Egyesült Államok, és hogyan érinti Magyarországot? Erről ír vendégcikkében Kocsis Richárd, az EY szakértője.

Gazdaság Tiszóczi Roland

A PISA-jelentés azt mutatja, nagyon nem mindegy, hogyan adjuk a gyerek kezébe az okoseszközöket

Azok az országok, ahol már a pandémia előtt is széles körűen használták a digitális eszközöket az oktatásban, sokkal kevésbé estek vissza a PISA-teszteken. Ugyanakkor, ahol a diákok órákig csetelnek és játszanak az iskolában is, 49 ponttal kevesebb pontot értek el matematikából. Érdekes viszont, hogy ahol egyszerűen tiltják a mobilt a suliban, a diákok éjszaka sem kapcsolják ki az értesítéseket, nem tanulják meg ugyanis a felelős eszközhasználatot. A tiltás tehát önmagában nem megoldás.

Élet+Stílus Balla István

PISA-felmérés: még soha nem volt ilyen rossz a magyar diákok teljesítménye matematikából

Még soha nem értek el olyan alacsony eredményt a magyar diákok a PISA-teszteken, mint tavaly, és olvasás-szövegértésből is csak 2015-ben voltunk ilyen mélyen. A visszaesés majdnem minden országban tetten érhető. A magyar oktatási rendszer méltányossága továbbra is az egyik legrosszabb. Cikkünkben térképen és területenként rendezhető táblázatban mutatjuk az eredményeket.