Gazdaság MTI 2014. március. 21. 10:09

A beszerzési árnál drágábban adhatott el az INA-nak kőolajat a Mol

A szervezett bűnözés elleni fellépést irányító horvát ügyészség lapértesülések szerint az INA egyik alkalmazottjának a feljelentése után kérte be a 2009 és 2013 között keletkezett, pénzügyi tranzakciókra vonatkozó dokumentumokat, mivel megalapozott a gyanú, hogy a Mol Nyrt. a beszerzési árnál drágábban adta el az INA-nak a kőolajat.

A szervezett bűnözés elleni fellépést irányító horvát ügyészség (USKOK) kérte az INA igazgatóságát, hogy bocsássa rendelkezésére mindazokat a 2009 és 2013 között keletkezett, pénzügyi tranzakciókra vonatkozó dokumentumokat, amelyek a kőolaj-kereskedelemre vonatkoznak – írják a pénteki horvát lapok. Lapértesülések szerint az USKOK az INA egyik alkalmazottjának a feljelentése után kérte be a dokumentumokat, mivel megalapozott a gyanú, hogy a Mol Nyrt. a beszerzési árnál drágábban adta el az INA-nak a kőolajat.

A Jutarnji list szerint rutinvizsgálatról van szó, mivel az USKOK csak ellenőrzi a feljelentésben megfogalmazott vádak valóságtartalmát. Az INA hivatalosan nem kívánta kommentálni a lapértesüléseket, de nem hivatalos forrásokból kiderül, hogy a könyvvizsgáló cégek többször is megvizsgálták a kőolajbeszerzéseket és mindig mindent rendben találtak.

A horvát állam és a Mol Nyrt. tulajdonában lévő INA olajipari vállalat jövőjéről 2013 szeptemberében kezdődtek megbeszélések. A horvát állam birtokolja az INA részvényeinek 44,84 százalékát, míg a Mol tulajdonában van a részvények 49,1 százaléka, valamint a magyar cég rendelkezik az irányítói jogokkal.

A Mol többször megerősítette, ha nem tud megállapodni a horvát kormánnyal az INA jövőjéről, a magyar cég kész a részvények eladására.

 

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.