Magyar azt is leszögezte, hogy pártja egyedül fog indulni a választáson.
Választási győzelme esetén szilárdan az Európai Unióban és a NATO-ban tartaná Magyarországot, Oroszországgal pedig „pragmatikus kapcsolatokra” törekedne – jelentette ki Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke a Reuters hírügynökségnek adott interjújában.
Magyar a korrupció visszaszorítása érdekében tett határozott lépésekkel több milliárd euró befagyasztott uniós forrást szabadítana fel a gazdaság fellendítése érdekében. Azt is mondta, hogy csatlakozna az Európai Unió ügyészségéhez, amit a Brüsszellel jogállamisági vitába keveredett Orbán-kormány elutasított.
„Tagjai vagyunk az EU-nak, ennek a klubnak, és tagjai vagyunk a NATO-nak. Természetesen ez egy nyitott gazdaság, és jó viszonyban kell lennünk más hatalmakkal. A keleti kapcsolatok is fontosak, de jelenleg az áruink mintegy 80 százalékát az EU piacán értékesítjük” – fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
Az interjúban kitért arra is, hogy pártja egyedül fog indulni a választásokon, és kizárta a más ellenzéki pártokkal való szövetséget.
Amikor Oroszországról kérdezték, Magyar azt mondta, hogy „pragmatikusan” fog cselekedni. „Nem hiszem, hogy a politikában létezik barátság. Azt sem, hogy létezne Orbán–Trump-barátság vagy Orbán–Putyin-barátság. Érdekek vannak, és az a helyes, ha az állami vezetők a saját országuk érdekeit képviselik. Ehhez szövetségesek kellenek, de ezek értékalapú szövetségek legyenek” – jelentette ki.
„A paksi projektet szerintem nem lehet leállítani. Ez egy nemzetközi szerződés, sok mindenről tudunk tárgyalni, például a finanszírozásban, mivel ott vannak hátrányos részek, így a refinanszírozás lehetséges. Pragmatikusan kell tárgyalni” – mondta Magyar, hozzátéve, hogy kormánya hasonló álláspontot képviselne Kínával szemben is.
Végül arról beszélt, hogy bár a közvetlen külföldi befektetések fontosak a gazdaság számára, a kínai és dél-koreai autóakkumulátor-gyártókra „fogadni” hiba volt. „Egy ország akkor lehet szuverén, akkor lehet igazán független, ha erős gazdasággal rendelkezik. Ha nem függ a kínai kölcsönöktől vagy az orosz befolyástól vagy „segítségtől”, hanem megáll a saját lábán” – mondta.