Budapesten teszteli az Alstom az új vonatokat
Jövő évtől tíz éven át vesz részt az Alstom budapesti székhelyű közlekedési információs megoldások központja az új járművek vezérlő rendszer szoftvereinek (TCMS) tesztelésében.
A magyar részvétellel zajló, 600 személyvonat gyártásáról szóló projekt teljes értéke 4 milliárd euró - közölte az Alstom az MTI-vel pénteken.
Kiemelték, hogy az Alstom Transport globális hálózatán belül a budapesti közlekedési információs megoldások részleg az egyetlen szoftvertesztelési kompetencia központ a világon. Az Alstom Hungária Zrt. központja jelenleg közel 100 főt foglalkoztat, a most elnyert megbízás 5-10 munkatársnak biztosít folyamatos munkát a megbízás teljes időtartama alatt.
Az Alstom vezette Gibela konzorcium a nemzetközi tender nyerteseként 600 személyvonatot, összesen 3600 vasúti kocsit szállíthat a dél-afrikai vasúti személyszállítási ügynökség (Passenger, Rail Agency South Africa - PRASA) számára, összesen 4 milliárd euró értékben.
Az első új szerelvényt 2015-ben állítja forgalomba a gyártó, a gyártás 2025-ig tart majd. Az Alstom mindemellett 2033-ig, azaz a gyártás megkezdésétől számított 18 évig biztosítja a szerelvények karbantartását és alkatrészellátását - közölte a francia gépipari csoport.
Magyarországon az Alstom Csoport minden üzletága, a közlekedés mellett a hőerőmű, a megújuló energiaforrások, és az energiaátviteli hálózat üzletág is jelen van.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.