2013. október. 02. 09:16 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 02. 09:17 Gazdaság

Olasz és amerikai hírek mozgathatják a BUX-ot

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 43,04 pontos csökkenéssel, 18 768,57 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest ez 0,23 század százalékos gyengülés.

Gabler Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője két feszültségforrást említett a szerdai kereskedés nyitása előtt: az olasz kormányválságot és az amerikai költségvetés hiányát. Ha az olasz kormány szerdán elveszíti a bizalmi szavazást, akkor a politikai bizonytalanság kihathat a gazdaságra is. Az Egyesült Államokban várhatóan két hétig nem okoz komolyabb gondot - az államigazgatás leállásán túl - a költségvetés hiánya, de ha nem lehet új kötvényeket kibocsátani, akkor október 17-ére elfogy a pénz a kasszából.

Egyetlen pozitív fejlemény lehet az, ha az EKB a szerdai kamatdöntő ülésén új likviditásösztönző programról dönt – tette hozzá az elemző.

A keddi kereskedésben a Mol árfolyama 95 forinttal, 0,60 százalékkal 16 000 forintra erősödött, 624,7 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 21 forinttal, 0,48 százalékkal 4329 forintra csökkent, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.