Közel 6 ezer milliárd forintot kerestek azok, akik a Tesla bukására fogadtak
Shortolóké a világ!
Shortolóké a világ!
Igaz, előtte három hétig napi 350 millió dollárral, azaz közel 128 milliárd forinttal gyarapodott a vagyona.
Tőzsdére készül a „vásárolj most, fizess később” szolgáltatás svéd úttörője, ám nem Európában, hanem New York-ban.
Esett hétfőn az összes nagy amerikai tőzsde, 2 százalék fölötti a csökkenés. A háttérben Donald Trump által belengetett büntetővámok okozta bizonytalanság áll.
Mindenki attól fél, hogy recesszió jön az Egyesült Államokban.
A hétfői zuhanás után kedden tovább estek a legfontosabb tőzsdei indexek, miután életbe léptek Trump vámjai Mexikóval és Kanadával szemben.
Az állampapír megtakarításokkal rendelkező ügyfelek fele készül portfóliójának átalakítására, a legtöbben a tőzsdei indexeket követő ETF-eket választják. A K&H Értékpapír szakértői szerint nem érdemes tőzsdekrachot várni a Trump-elnökségtől, de Európában, sőt, Magyarországon is találhatunk kedvező befektetési lehetőségeket.
A Tisza Párt elnöke a HVG-nek adott nyilatkozatában visszautasította azokat a vádakat, amelyek szerint bennfentes kereskedéssel keresett több millió forintot a tőzsdén, egyben jelezte, hogy pert indít az ezt állító sajtótermékek ellen. Állítása szerint több nappal azután vásárolt Opus-részvényeket, hogy hivatalosan is bejelentették az árfolyamot felhajtó intézkedést. Azt mondta, az adóbevallásai bizonyítják, hogy az elmúlt években mennyi nyereséget ért el a tőzsdézéssel. Elmondta azt is, pontosan milyen részvényei voltak, és mi van még most is a tulajdonában.
5 milliárd dollárt vonna be a vállalat a részvénykibocsátással.
A Richter és a Magyar Telekom részvényei azonban így is emelkedni tudtak.
Az arany határidős jegyzése 2856,3 dolláron állt unciánként az amerikai kereskedés kezdetekor, azóta is drágul.
A Dow Jones, az S&P 500 és a NASDAQ is jóval alacsonyabban nyitott, mint ahol pénteken, a vámok bejelentése előtt abbamaradt a kereskedés.