2013. szeptember. 26. 09:05 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 26. 09:05 Gazdaság

Kis pluszban kezdett a BUX, de zuhanhat napközben

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 8,02 pontos emelkedéssel, 18 695,51 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest ez 0,04 százalékos erősödés.

Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője a csütörtöki kereskedés nyitása előtt azt mondta: kisebb csökkenésre számít a budapesti börzén, mivel a nemzetközi piacokon már szerdán elkezdődött a visszaesés, ami várhatóan csütörtökön is folytatódik.

Emlékeztetett, hogy szerdán, elsősorban az Egis és a Richter papírok kiemelkedő teljesítményének köszönhetően, a magyar piac még tudta magát tartani és emelkedett a magyar börze a két papír érdemi elmozdulásának hatására. Az Egis esetében a korábbi felvásárlási ajánlat már szerdán beárazódott, arra lehet számítani, hogy csütörtökön már Magyarország is csatlakozik a negatív nemzetközi trendekhez – tette hozzá.

Kiemelte, hogy az egyik amerikai tőzsdeindex, az S&P 500 értéke öt napja folyamatosan csökken, ez pedig az idei leghosszabb idejű negatív sorozat. A befektetők figyelmét a nemzetközi piacokon egyre inkább az amerikai költségvetés államadósság-plafonjának elérésével kapcsolatos aggodalmak uralják.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 298,17 pontos, 1,62 százalékos emelkedéssel, 18 687,49 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 19,2 milliárd forint volt.

A Mol ára 285 forinttal, 1,76 százalékkal 15 905 forintra csökkent, 810,5 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 3 forinttal, 0,07 százalékkal 4297 forintra esett, forgalmuk 1,5 milliárd forintot tett ki.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.