Börtön várhat a trükköző bankárra?
Először jelent meg a londoni bankközi kamatláb, a Libor manipulálása miatt kirobbant botrányban egy bankár a bíróság előtt. A Financial Times szerint a brit bankár hét bank és három brókercég alkalmalmazottaival játszott össze a jen Libor manipulációjában.
Először jelent meg a londoni bankközi kamatláb, a Libor manipulálása miatt kirobbant botrányban egy bankár a bíróság előtt – írja a Financial Times. A 33 éves Thomas Hayes, aki korábban a svájci UBS és az amerikai Citigroup munkavállalója volt, bírósági megjelenésén csak a nevét, születési helyét és idejét közölte. Hayes ellen nyolc vádpontot hoztak fel, ebből négy a 2006 augusztus 8-a és 2009 december 3-a közötti időszakot érinti, a másik négy pedig a 2009 decembere és 2010 szeptembere közötti periódust.
A volt bankárt azzal vádolják, hogy a UBS Securities Japan munkatársaként tisztességtelen módon összejátszott más alkalmazottakkal többek között a jen Libor manipulációjában. Többek között a Deutsche Bank, a Royal Bank of Scotland, a JP Morgan Chase, a UBS, az ICAP, az RP Martion, a Tulllett Prebon, a Rabobank és az HSBC alkalmazottaival tette meg ezt. A Wall Street Journal szerint ez a lista is mutatja, hogy igen kiterjedt a nyomozás, és azon cégek száma, melyek vizsgálat alatt vannak.
A Libor-botrány eddigi három megbüntetett szereplőjét, a Barclays-t, a UBS-t és az RBS-t, összesen több mint 2,5 milliárd dollár összegű bírság megfizetésére kötelezték. A bankok kereskedői a kamatlábat azért manipulálták, hogy magasabb nyereséget érjenek el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.