Csökkennek a New York-i tőzsdemutatók
Vegyesen álltak a vezető New York-i tőzsdemutatók a pénteki kereskedés leállítása előtt mintegy két órával.
Közép-európai idő szerint 20 óra előtt a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,18 százalékos veszteséggel 11.849,13 pontnál, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,54 százalékos erősödéssel 2.554,74 pontnál, míg az S&P 500-as mutató 0,19 százalékos növekedéssel 1.218,17 pontnál járt.
Az addig növekvő mutatókat a Fitch euróövezeti országokat érintő bejelentése kissé visszagyengítette, a Dow mutatót egyenesen a veszteségzónába húzta. Hat euróövezeti országot jelölt leminősítésre pénteken a Fitch Ratings, gyakorlatilag megoldhatatlannak nevezve az euróövezeti adósságválságot.
A legnagyobb európai hitelminősítő péntek este Londonban bejelentette, hogy negatív előjelű megfigyelés alá vette az összes olyan, befektetési ajánlású osztályzattal ellátott euróövezeti szuverén adóst, amelyek besorolására eddig negatív kilátás volt érvényben. A lépés Belgiumot, Spanyolországot, Szlovéniát, Olaszországot, Írországot és Ciprust érinti. A Fitch Ratings egyúttal a leminősítés távlati lehetőségére utaló negatívra rontotta Franciaország - a második legnagyobb eurógazdaság - hosszú távú adósosztályzatának kilátását.
A New York-i árupiacon (NYMEX) tőzsdezárás előtt mintegy két órával a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ára 46 cent csökkenéssel 93,44 dolláron állt. Ugyancsak röviddel 20 óra előtt az euró 1,3012 dollár volt, egy dollár 77,84 jent ért.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.