Globális roham indult a tőzsdei bevezetésekre
Világszerte megnőtt a cégek étvágya a tőzsdei bevezetésekre: a felzárkózó országokban tapasztalható tartósan erős tőzsdei tevékenység nyomán az elsődleges tőzsdei kibocsátások (IPO) világpiaca rekordnagyságúra bővül az idén.
Az Ernst & Young szerdán kiadott előrejelzése szerint az év végéig a globális IPO piac a kibocsátások nyomán befolyó bevételt tekintve több mint 300 milliárd dolláros összegével meghaladja a 2007. évi rekordot is.
Szám szerint kevesebb cég megy idén tőzsdére mint 2007-ben, viszont az első tizenegy hónap adatait tekintve az 1 199 tőzsdére bevezetett cég máris több mint 2009 egészében, amikor csak 577 volt a számuk. 2007-ben még 2 014 cég került tőzsdére világszerte.
A jelenlegi IPO-konjunktúra fő hajtóereje az Ernst & Young tanulmánya szerint a brazil, indiai, orosz és kínai bevezetések felfutása: az első tizenegy hónapban az összes tőzsdei bevezetés 71 százaléka a felzárkózó gazdaságokra, 5 százaléka az úgynevezett küszöbországokra esett, vagyis a fejlett régió alaposan lemaradt e tekintetben. Németországban például az idén eddig 13 cég ment tőzsdére, tavaly mindössze 3.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.