2009. július. 02. 15:13 ecoline.hu Utolsó frissítés: 2009. július. 02. 17:09 Gazdaság

Esik a Mol, rossz hír jött Oroszországból

A BUX több mint egy százalékkal gyengült csütörtökön kora délutánig. A legjobban a Mol esett, a hírek szerint a társaságot érzékeny veszteség fogja érni Oroszországban.

Eséssel telt a kereskedés első fele a Budapest Értéktőzsdén csütörtökön, miután az európai parketteken többségbe kerültek az eladók. Frankfurtban 1,4, Londonban 0,8 százalékos mínuszt mutatott az irányadó mutató. A BUX 1,2 százalékos veszteséggel állt délután 2-kor.

A vezető részvények közül az 571 forinton stagnáló Magyar Telekom kivételével a negatív tartományban forogtak a papírok. Az OTP 1,1 százalékkal 3549 forintra, a Richter 1,3 százalékkal 34 055 forintra gyengült eközben. A legjobban a Mol esett, amihez egy negatív hír is társult: orosz sajtóértesülések szerint jó eséllyel föl fogják függeszteni az olajcég egyik orosz olajmezőhöz kapcsolódó kitermelési jogát. Az árfolyam 1,8 százalékkal 11 780 forintra süllyedt.

Mit mond a szakember?

Nyárias kereskedést láthattunk a kereskedés első felében, mínuszokkal - mondta el kérdésünkre Nyári Zsolt, a KBC Securities vezető részvénykereskedője. A szakember hangsúlyozta, hogy a nyári uborkaszezon javában tart, így nem kell majd meglepődni, ha a következő hetekben több alacsony forgalmú, kevés eseményt hozó nap is lesz.

A befektetők a magyar pénzügyi eszközök közül elsősorban a forintról beszélnek, melyben tovább tart a határozott erősödő trend. Ha a nemzetközi hangulat egy kicsit javulna, akkor a forint ereje a Budapesti Értéktőzsdére is begyűrűzne - tette hozzá.

Ecoline

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.