2009. május. 11. 11:51 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 11. 13:43 Gazdaság

Richter: 25 százalék plusz 1 szavazat állami tulajdonba kerül

Nemzetgazdasági szempontból fontos, és a stratégia megvalósítását segíti az, ha a Richter Gedeon Nyrt. 25 százalék plusz egy szavazat tulajdoni hányada tartós állami tulajdonba kerül - mondta Bogsch Erik, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója.

Múlt kedden önálló képviselői indítványként került a parlament elé a csomag tartós állami tulajdonba vételét is tartalmazó törvénymódosító javaslat.

A 2004 szeptemberében kibocsátott kötvényeket a lejáratkor, 2009. szeptember 28-án Richter részvényekre lehet váltani. Az állam, akkor az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) fenntartotta magának a jogot, hogy döntsön arról: visszavásárolja a kötvényeket vagy Richter részvényt ad az azt kérő kötvénytulajdonosoknak.

Bogsch emlékeztetett arra, hogy 4 659 373 darab részvényre átváltható kötvényt 639 millió euró értékben bocsátotta ki az ÁPV Rt. éves egy százalékos kamattal és 110,6 százalékos visszavásárlási rátával.

Az Államadósság Kezelő Központ korábbi tájékoztatása szerint az államháztartás idei finanszírozási szükségletébe beleszámolták, hogy esetleg az egész Richter kötvény állományt készpénzben kell kifizetni.

A Richter vezérigazgatója azért tartja nemzetgazdasági szempontból, és a mindenkori kormány számára fontosnak az állami tulajdont a magyar gyógyszergyárban, mert "a kutatás-fejlesztési tevékenységgel jelentős a hozzáadott értékteremtés, fontos a foglalkoztatás és az új munkahelyeket létrehozó beruházások miatt, meghatározó szerepe van az ellátásbiztonságban és a gazdaságpolitika kiemelt ágazatai közé tartozik".

Bogsch utalt arra, hogy egy-egy új készítmény kifejlesztése 5-10 évig tart, ezért fontos a tulajdonosi háttér, és ebből a szempontból is a stabilitás. 
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.