Aláírták a Mol-INA megállapodást
Péntek kora délután a Mol és a horvát kormány képviselői Zágrábban aláírták az INA horvát olajipari társasággal kapcsolatos korábbi részvényesi szerződés módosítását, valamint egy gáz keretszerződést az INA gázkereskedelmi és gáztárolási tevékenységének értékesítéséről. Emellett a felek megállapodást kötöttek a horvát piac hosszú távú gázellátásáról, valamint a szénhidrogén-termelés bányajáradékáról.
A korábbi részvényesi megállapodás módosítására azért került sor, mert annak aláírása óta megváltoztak az INA tulajdonviszonyai. Tavaly októberben a Mol egy sikeres vételi ajánlat révén a horvát cég legnagyobb tulajdonosává vált, részesedése már meghaladja a 47 százalékot, miközben a horvát állam csak mintegy 44 százalékos tulajdonhányaddal rendelkezik. A részvényesi megállapodást ennek megfelelően úgy módosították, hogy az tükrözze az INA új tulajdonosi szerkezetét.
A megállapodás egyik legfontosabb része, hogy mivel a Mol lesz felelős a horvát cég működtetéséért, így a jövőben az INA teljesítménye a Mol csoport beszámolójában teljes körűen konszolidálásra kerül. A magyar társaság közleményéből kiderül: a Mol célja, hogy operatív irányítása alatt az INA hatékonysága, profitabilitása javuljon, és kiaknázhassák a két vállalat összehangolt működéséből szármató előnyöket.
A részvényesi megállapodás módosítása értelmében a Mol az INA irányító szerveibe a korábbinál több tagot delegálhat.
Jandó Zoltán/ Zágráb
A témáról bővebben az ecoline.hu-n olvashatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.