Tőzsdezárás: Nyugat-Európában elfogyott a lendület
A nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön visszatértek a lejtőre. A bankok 2-12 százalékkal lettek olcsóbbak az utóbbi napok nagy emelkedéseit követő kiigazításban.
Az AstraZeneca gyógyszergyár eredménye és részvényének 6 százalékos olcsóbbodása elvette a befektetők kedvét a menedékrészvényektől is. Az általános hangulatot az is rontotta, hogy az Európai Bizottság délelőtt megjelent felmérése szerint az üzeli hangulat mélypontra került az euróövezetben, majd délután az Egyesült Államokból érkeztek újabb hírek rekord munkanélküliségről és a lakóingatlan-forgalom évtizedek óta nem látott visszaeséséről.
A legmegbízhatóbb európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1 százalékos veszteséggel kezdte a napot, és előzetes adat szerint 1,8 százalékos veszteséggel 796,40 ponton végzett, 4,28 százalékkal alacsonyabban az év végi értékénél.
Szerdán 3,2 százalékot nyert, kedden 0,1 százalékot nyert, hétfőn 3,2 százalékot nyert. A múlt héten 5,4 százalékot vesztett, majdnem hatévi mélypontra süllyedve. Az előző héten 7,3 százalékot vesztett. Tavaly 44,78 százalékot vesztett, a tavalyi év a legrosszabb volt a mutató történetében.
A nyugat-európai tőzsdezárás után a New York-i részvénypiacok fő mutatói közül a DJIA 1,86 százalékos, az S&P 500 2,41 százalékos, a Nasdaq összetett mutatója 2,40 százalékos veszteségben volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.