2008. március. 12. 10:40 MTI Utolsó frissítés: 2008. március. 12. 10:41 Gazdaság

Tovább erősödött a forint a bankközin

Tovább erősödött a forint, a budapesti bankközi devizapiacon szerdán délelőtt 259,80/90 forint volt az euró, míg kedden délután 261,05/15 forint.

A kereskedők szerint a nemzetközi helyzet kedvező, jól állnak a környező és a feltörekvő országok devizái: erősödött a román lej, a török líra, a dél-afrikai rand, a lengyel zloty, a cseh és a szlovák korona, valamint a balti államok devizái is. A túlzott optimizmustól azonban egyelőre óvnak a megkérdezettek: a piacon változatlanul érzékelhető a kivárás, és semmi sem zárja ki egy ellentétes trend kibontakozását, különös tekintettel arra, hogy a világgazdaság hírei meglehetősen vegyesek.

A forint a keresztárfolyamaiban inkább gyengülő dollárral szemben is erősödött: az árfolyam jelenleg 169,00/20 a keddi 170,55/60 után. A bankközi forintpiacon konszolidáció jelei érzékelhetőek: az O/N kamat a hétfői 7,90 százalék, a keddi 7,50 százalék után immár 6,85 százalék körül alakul. Lefelé tartanak a hosszabb lejáratok hozamai is, bár ott kevésbé lendületes a csökkenés mértéke.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.