Kereszty cége részesedést vett a TV2-ben
Az SBS Broadcasting bejelentette, hogy a TV2 vezérigazgatójának, Kereszty Gábornak és Benke Gábornak tulajdonában lévő VT2 Kft. szerezte meg a TV2 tulajdonának 16 százalékát, illetve a szavazati jogok 27,1 százalékát az MTM Kommunikációs Rt-től, az SBS TV2-beli eredeti partnerétől.
A fele-fele arányban a Kereszty, valamint a fő tulajdonos SBS Broadcasting jogásza, Benke Gábor tulajdonában lévő VT2 szerzett kivásárlással 16 százalékos tulajdonosi részesedést, amely 27 százalékos szavazati hányaddal jár - mondta a vezérigazgató.
A cég a korábbi vezérigazgatója, Tolvaly Ferenc nevével fémjelzett MTM Produkciós Irodát vásárolták ki, hitelből - mondta Kereszty, az árról azonban nem kívánt nyilatkozni; az SBS közleménye szerint ötmillió amerikai dollárért cserélt gazdát a részesedés.
Kereszty Gábor ismertetése szerint a múlt pénteki tranzakció után a társaság nevét MTM-SBS-ről SBS-VT2 Rt.-re változtatják, erről a tulajdonosok már tájékoztatták a médiahatóságot. Az SBS közleménye szerint a VT2 5 millió dollárért jogot szerzett arra, hogy további TV2-részesedést szerezzen.
Az SBS Broadcasting jelenleg a TV2-ben a szavazati jogok felett 49 százalékkal rendelkezik, a televízióban lévő gazdasági érdekeltsége pedig 81,5 százalékos. A magyar médiatörvény értelmében a TV2-ben egyetlen tulajdonos nem szerezheti meg a szavazati jogok több mint 49 százalékát, magyar természetes vagy jogi személy szavazati jogának pedig legalább 26 százalékot kell elérnie. Ezért volt szükség a közbeiktatott VT2-re, a részvények átruházására.
A TV2-t működtető társaság fő tulajdonosa a luxemburgi székhelyű SBS Broadcasting, emellett - a 24 százaléknyi szavazatot biztosító két százalékos részesedéssel - a TeleMünchen nevű cég. Az SBS Belgiumban, Dániában, Finnországban, Görögországban, Hollandiában, Norvégiában, Romániában és Svédországban is folytat műsorszórást.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.