2010. március. 19. 19:27 Utolsó frissítés: 2010. március. 18. 17:33 Autó

Melyik az ideális navigációs rendszer?

Átláthatatlanul sok navigációs rendszer közül választhatunk a mobiltelefonon futó szoftvertől a Google Earth térképen navigáló beépített egységekig. Melyik a legjobb az autósoknak? A telefonos, a hordozható, vagy a beépített?


Manapság senkinek nem okozhat gondot, hogy megtalálja a legjobb utat, amely A-ból B-be vezet. Ha valaki bizonytalan, nincs más dolga, mint valamilyen navigációs rendszer segítségét kérni. Számtalan ajánlat közül lehet választani, és már nem is olyan drágák ezek a berendezések, mint néhány évvel ezelőtt, így bárki megtalálhatja a pénztárcájának megfelelő modellt.

Mobiltelefonos navigáció
A Bitkom szerint minden negyedik német háztartásban van egy hordozható útvonaltervező. 2009-ben csak Németországban négy millió terméket vásároltak. A fogyasztási lendületnek gátat vet, hogy egyre több mobiltelefonban is működik a tervező funkció. A vevők nagy örömére itt is egyre nagyobb a verseny a cégek között. Nagyon sok cég kínál ingyen szoftvert (a Nokia nemrég nyitotta meg a letöltést), vagy pár ezer forintos havidíjért. Ezek az eszközök azoknak ideálisak, akik gyors útvonaltervet akarnak, és nem támasztanak nagyobb elvárást a berendezéssel szemben.

A megbízhatatlan, lassú kiszolgálás és a túl kicsi kijelző nem teszi túl biztonságossá a telefonos navigációt. De ezek a hiányosságok már hamarosan a múlt problémái lesznek. Az okostelefonok legújabb generációi 2,8-3,5 hüvelykes kijelzővel készülnek. Ezek ára (150-200 ezer forint) igen borsos, ráadásul nehéz beszerelni az autóba. A hordozható GPS-eknél nincs ilyen probléma, azok ugyanis könnyen a szélvédőre szerelhetők, és a szivargyújtóról könnyen tölthetők. 

A cikk folytatása a mobil GPS-ről és a beépített navigációs berendezésekről az Autómenedzser.hu autós portálon.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?