A nyomok részben hosszú nyakú növényevőktől, részben ragadozóktól származtak, néhol keresztezték is egymást.
Közel kétszáz dinoszaurusz-lábnyomot tártak fel egy oxfordshire-i kőfejtőben – írja az Oxford Mail. A leletek 166 millió évvel ezelőtt keletkezhettek.
Az ásatást, amelynek során öt kiterjedt nyomvonalat fedeztek fel, az oxfordi és a birminghami egyetemek csapatai végezték Bicester mellett. A leghosszabb egybefüggő szakaszon a nyomok több mint 150 méteren keresztül sorjáztak egymás után. A kutatók felfedezték például a hosszú nyakú, növényevő, akár 18 méteres hosszúságúra megnövő dinoszauruszok, az úgynevezett sauropodák és a 9 méteres, húsevő, karmos lábú Megalosaurus nyomait is.
A lelőhely egy szakaszán a növényevő és a húsevő dinoszauruszok nyomai keresztezték egymást, ám ebből egyelőre nem vontak le messzemenő következtetéseket.
Az egyhetes ásatáson a két egyetem irányításában egy több mint százfős csapat vett részt tavaly nyáron. A részletes fotódokumentáció mellett drónfelvételeket használva készítettek 3D-s modelleket a helyszínről, ahol egyébként már 1997-ben tettek hasonló felfedezéseket.
Az új leletektől azt várják a szakértők, hogy több információ kiderül majd a dinoszauruszok méreteiről, mozgásáról és viselkedéséről.