Zhvg MTI / hvg.hu 2022. december. 22. 21:10

Veszélyes Miskolc, Debrecen, Pécs és még 5 másik település levegője

Nyolc településen veszélyessé vált a levegő minősége a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) felmérése szerint. A krónikus betegek légúti és egyéb tünetei súlyosbodhatnak, azonban veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges embereknél is jelentkezhetnek légúti tünetek.

Öt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei településen, Miskolcon, Putnokon, Kazincbarcikán, Oszláron és Sajószentpéteren veszélyesnek minősítette a levegőt a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

Ugyancsak veszélyes a levegőminőség Nyíregyházán, Debrecenben és Pécsett is.

Az NNK az oldalán azt írja, hogy "a légszennyezettség különösen veszélyes a kisgyermekekre, a várandós kismamákra, az idősekre, és a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedőkre. A krónikus betegek légúti és egyéb tünetei súlyosbodhatnak,

azonban veszélyes levegőminőség esetén már az egészséges embereknél is jelentkezhetnek légúti tünetek.

Kiemelik, hogy még a kedvezőtlen kültéri levegőminőség esetén is figyeljünk a beltéri levegőminőségre:

  • lakásunk levegőjét gyors, néhány perces kereszthuzattal, naponta legalább kétszer frissítsük.
  • A fűtési szezonban a helytelen fűtési módok alkalmazása jelentősen befolyásolja a levegőminőséget, így ne fűtsünk nedves vagy kezelt fával, műanyaggal vagy egyéb hulladékkal.

Nem veszélyes, de "kifogásolt" a levegő minősége Veszprémben, Székesfehérváron, Budapesten, Tökölön, Dorogon, Vácon, Kecskeméten, Szolnokon és Salgótarjánban is.

Továbbá egészségtelen a levegő minősége Ajkán, Várpalotán, Győrben, Tatabányán, Százhalombattán, Egerben és Hernádszurdokon.

Ezen a térképen tudja megnézni, hogy hol elfogadható a levegő.

tudatos mindennapok
Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.