Nem az a fontos, mennyire fiatal, vagy éppen milyen pártra szavaz: kutatók szerint az, hogy teszünk-e a klímaváltozás ellen, inkább attól függ, tudjuk-e kicsoda Greta Thunberg.
Tudományosan is bizonyították, hogy valóban van olyan, hogy Greta Thunberg-effektus – számolt be a Greenmatters.com egy, a Journal of Applied Social Physchology folyóiratban megjelent kutatásról.
A kutatók ehhez az Amerikai Egyesült Államok lakosságának reprezentatív mintáját vizsgálták meg. Arra voltak kíváncsiak, mi befolyásolja azt, hogy tesz-e valaki a klímaváltozás ellen.
Korábban azt gondolták, hogy minél fiatalabb valaki, annál jobban zavarja a klímaváltozás és az USA-ban a republikánusokat és a demokratákat is látszólag megosztotta a kérdés. Arra az eredményre jutottak azonban a tudósok, hogy maga Greta Thunberg személye jóval több embert vett rá arra, hogy aktívan szerepet vállaljon a klímaváltozás káros hatásai elleni „küzdelemben”, mint más demográfiai adatok: így, hogy mennyi idősek, vagy hogy milyen politikai beállítottságúak.
Greta Thunberg a világ legismertebb klímavédelmi aktivistája: a 18 éves svéd diáklány a péntekenkénti, a svéd parlament előtti sztrájkjával rövid időn belül globális mozgalmat indított el. A Time magazin 2019-ben az Év Emberének választotta, és Nobel-békedíjra is jelölték 2020-ban.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Obama: A Republikánus Párt szerint nem létezik klímaváltozás
Halálos fenyegetést kapott Greta Thunberg 11 éves követője
Ön mire fog emlékezni 2024-ből? Szavazzon az év emberére, citromdíjasára, szavára és legabszurdabb történetére!
A köztársasági elnök bukásához vezető kegyelembotrány, önkormányzati, európai parlamenti és amerikai választások, szuverenitásvédelem és 1956 újraértelmezése. Idén is erős évünk volt, döntsön ön, melyek voltak 2024 legemlékezetesebb pillanatai! A szavazás december 19-ig tart.