Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#fenntarthatóság

4iG Group

Ilyen lehet a jövő városa: így nézhetnek majd ki az okos, fenntartható és élhető települések

Az emberiség történetében beköszönt az okosvárosok kora. Ez hogyan valósulhat meg, hol tartunk ma, és hogyan segíthetik az utánuk érkező nemzedékek túlélését? Többek között ezekre a kérdésekre keressük a választ vendégeinkkel, Dán Katalinnal, a Vodafone Magyarország Zrt. IoT ügyfélkapcsolati menedzserével, valamint Bartha Csabával, a 4iG Group vezető üzletfejlesztési szakértőjével.

Gazdaság Ballai Vince

Dobozon kívül gondolkodni: Fenntarthatósági díjat nyert a Béres Gyógyszergyár Zrt.  

Szó szerint dobozon kívül gondolkodott Béres Gyógyszergyár Zrt., és átalakította a csomagolástechnikáját, melynek eredményeképp nemcsak jelentős szén-dioxidot, hanem komoly költségeket is megspórol. A fejlesztést a teljes ellátási láncra kiterjesztette, el is nyerte vele a Holland Nagykövetség Tulipán Díját a Fenntarthatóságért. Interjú az ellátási láncért felelős igazgatóval, Kellner Máriával.

LONGi

Van új a nap alatt: a zöld hidrogén hozhat megújulást a napelemiparba

A 2000-ben alapított LONGi a nagy hatékonyságú fotovoltaikus (PV) termékek fejlesztése iránti elkötelezettségéről ismert, és mára a világ legnagyobb napenergia-rendszer gyártójává nőtte ki magát. A vállalat célja, hogy a napenergia-technológia határainak folyamatos feszegetésével fenntartható energetikai jövőt teremtsen ebben a még mindig jórészt szénalapú és fosszilis energiahordozókra hagyatkozó világban. A vállalat Budapesten megtartott LONGi Tech Talk nevű rendezvényén kérdeztük Liam Tang-ot, az európai értékesítésért felelős vezetőt, és a régiós üzletfejlesztést irányító kollégáját, Pásztor Dánielt a napenergia-technológiáról, illetve a zöld hidrogén előállítását szorgalmazó erőfeszítéseikről a megújuló energiaforrások integrációjának globális előmozdításában.

MOHU

Hatékonyabb, jobb és nagyobb hulladékudvar-hálózat

Új, innovatív lépésekkel haladunk a környezettudatos hulladékkezelés terén: az elkövetkező 10 évben összesen 82 új, modern hulladékudvart létesítenek országszerte, míg a meglévők használata folyamatosan egyszerűbbé, gyorsabbá és átláthatóbbá válik. A MOHU fejlesztéseivel még nagyobb hangsúly kerül a fenntarthatóságra és a szelektív hulladékgyűjtésre, ami nemcsak a környezetvédelem, de a nemzetgazdaság szempontjából is jelentős előrelépést jelent. Az első új, lakosságbarát hulladékudvar 2024 májusában nyílt meg Esztergomban, és prototípusnak tekinthető a következő években felépítendő létesítmények számára.