Francisco Vera rövid idő alatt magára vonzotta a világ figyelmét.
Halálosan megfenyegették a 11 éves Francisco Verát, akit tettei miatt máris a klímavédő Greta Thunberg egyik lehetséges utódjának neveznek.
A kolumbiai kisfiúnak szívügye a környezetvédelem, a szólásszabadság és a gyerekjogok. Most utóbbi miatt került bajba, ugyanis arra kérte a kolumbiai kormányt, hogy az tegyen lépéseket egy modernebb internethálózat felállításért.
An 11-year-old climate activist in Colombia is getting death threats on Twitter. Francisco Vera posted a video asking the govt to boost internet access to help children study.
— AJ+ (@ajplus) January 27, 2021
Colombia is one of the deadliest countries for climate activists, with at least 64 killed in 2020. pic.twitter.com/xYJQmdGPU7
Vera azért kérte ezt az ország vezetőitől, mert Kolumbiában is megnehezíti az oktatást a koronavírus-járvány. A gyerekek otthon, online tanulnak, ám nem minden háztartás rendelkezik megfelelő internetkapcsolattal.
A kisfiú a Twitteren is megosztotta gondolatait. Több követője bátornak nevezte, egy ismeretlentől azonban halálos fenyegetést kapott. Helyi civilek gyalázatosnak nevezték a történteket. A BBC idézte a gyerek édesanyját, aki azt mondta: a fiát korábban is kigúlyolták az interneten, de fenyegetést még nem kapott. Hozzátette azt is: remélik, hogy ez csak egy gonosz vicc.
A kisfiú évek óta ismert hazájában aktivizmusáról: korábban a bikaviadalok betiltását szorgalmazta, szemetet szedett és klímavédő csoportot alapított. Az ENSZ nemrég levélben gratulált Francisco Verának a dél-amerikai országban végzett környezetvédelmi tevékenységéért.
Simon Anita: A hulladék értékes tud lenni, érdemes ezt kihasználni
Új mentalitásra van szükség a hazai hulladékgazdálkodási piacon, amelyet alaposan megrostál majd az elkövetkező egy-két év, véli az Alteo szakértője. Vélemény.
Mintha vissza akarná fordítani a klímaváltozást, úgy állt munkába Joe Biden
Súlyosan veszélyezteti a mangroveerdőket a folyókból érkező műanyaghulladék
Charaf Hassan, BME-rektor: Az alapítványi modell számunkra így nem pálya
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem július 1-jén hivatalba lépett új rektora, Charaf Hassan célul tűzte ki, hogy a BME nyolc éven belül Európa tíz legjobb műszaki egyeteme között lesz. Az államháztartás merev szabályai nem kedveznek a fejlődésnek, ezért teljesen átszabná az egyetem működési kereteit.