Kínai vakcinát is használnak a nyugatiak és az orosz mellett.
A Dawn című angol nyelvű pakisztáni napilap azt írta, hogy a Szputnyik V már a harmadik koronavírus elleni védőoltás, amelyet engedélyeztek az országban.
Kedden a pakisztáni egészségügyi minisztérium közölte, hogy sürgősségi felhasználásra engedélyezte a Sinopharm kínai gyógyszergyár vakcináját. A hatóságok engedélyt adtak továbbá az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem által kifejlesztett vakcinára is.
A baltimore-i Johns Hopkins egyetem legfrissebb összesítése szerint Pakisztánban a járvány kezdete óta 532 ezer koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és 11 295-en haltak bele a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe.
Az Egyesült Arab Emírségekhez tartozó Dubaj a hét végén jelentette be, hogy lassítják a Pfizer amerikai gyógyszergyár és német partnere, a BioNTech vakcinájával történtő oltást a cég szállításainak késlekedése miatt. Dubaj december közepén kezdte meg az oltási kampányt, miután engedélyezték a Sinopharm és Pfizer/BioBTech vakcináját. A Pfizernek a késlekedő szállításokkal kapcsolatos múlt heti bejelentése aggodalmat váltott ki számos európai országban is.
Dubaj, amelynek a gazdasága nagyban függ az idegenforgalomtól, az elmúlt hónapokban jelentősen enyhített a járvány miatti korlátozásokon. A fertőzöttek számának emelkedése miatt azonban a hatóságok csütörtökön bejelentették, hogy korlátoznak egyes szórakoztató tevékenységeket és elhalasztják a nem életmentő műtéteteket, hogy fogadni tudják a sürgős koronavírusos eseteket.