2010. október. 31. 11:35 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 31. 11:25 Világ

Őrizetbe vettek egy nőt Jemenben a chicagói zsinagógának címzett bombák miatt

A jemeni biztonsági erők szombat este őrizetbe vettek egy nőt Szanaában: valószínűleg ő adta fel a chicagói zsinagógáknak címzett, robbanóanyagot tartalmazó küldeményeket.

Ali Abdullah Száleh jemeni elnök korábban bejelentette, hogy a biztonsági erők körbevették azt fővárosi házat, ahol a gyanúsított bujkált. Az elnök elmondta, hogy az Egyesült Államoktól és az Egyesült Arab Emirátusoktól kapott információk alapján azonosították a nőt, akit a brit pokolgépben elrejtett SIM-kártya segítségével sikerült felkutatni.

Később jemeni biztonsági források beszámoltak a letartóztatásról és a jemeni védelmi miniszter is megerősítette a hírt. Száleh egy rövid sajtótájékoztatón hangsúlyozta: Jemen a saját eszközeivel elkötelezetten harcol a terrorizmus ellen, és senkinek sem engedi meg, hogy az al-Kaida tagjainak levadászása ürügyén beavatkozzon belügyeibe. Az elnök hangsúlyozta, hogy jobban össze kellene hangolni az amerikai, a brit, a szaúdi és a jemeni hírszerzést. A Fehér Ház szombaton felszólította Szanaát, hogy működjön együtt Washingtonnal a terroristák ellen. Száleh most jelezte, hogy a jemeni hatóságok együttműködnek az Egyesült Államokkal és Nagy-Britanniával, továbbá a nap folyamán telefonon tárgyalt Abdallah szaúdi uralkodóval is a csomagbombák ügyéről.

A brit, illetve a dubaji hatóságok pénteken elfogtak két olyan, chicagói zsinagógáknak címzett csomagot, amelyekben robbanóanyag volt. A szaúdi titkosszolgálat korábban értesítette az Egyesült Államokat arról, hogy Jemenből veszélyes küldemények fognak érkezni. A működőképes robbanószerkezetek az érintett felek szerint az al-Kaida arab-félszigeti szárnyától származnak.
Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.