Izrael húszi célpontokra mért csapást Jemenben, kis híján a WHO ott tartózkodó főigazgatóját is eltalálták
A légicsapásokban többen életüket vesztették.
A légicsapásokban többen életüket vesztették.
Az amerikaiak a jemeni fővárosban, Szanaaban található célpontok ellen hajtottak végre légicsapásokat, amikor az incidens történt.
Lopakodó nehézbombázókkal mért csapást az amerikai légierő.
A légvédelmi szirénák is megszólaltak, a rakéta végül lakatlan területen robbant fel, sérülés vagy anyagi kár nem történt.
Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa felszólította a felelősöket, hogy azonnal engedjék szabadon a foglyul ejtett személyeket, akiket megfosztottak minden kapcsolattól a külvilággal.
A húszik azt állítják, hogy ők semmisítették meg a nemzetközi légtérben tartózkodó, pilóta nélküli eszközt.
A hajón tartózkodók közül valamennyien biztonságban vannak.
Kevesen látták vagy ismerik Abdul Malik al-Hutit, aki a Vörös-tenger vidékén a tengeri kereskedelmet fenyegető milíciává építette fel a családnevét viselő síita mozgalmat.
Az amerikai erők azonosították a drónokat Jemen hútik által ellenőrzött területein, és úgy értékelték, hogy azok közvetlen fenyegetést jelentenek az amerikai haditengerészet hajóira és kereskedelmi hajóira.
Az amerikai légierő megsemmisített három húszi hajóelhárító rakétát Jemenben, amelyek a Vörös-tenger déli része felé irányultak és készen álltak a kilövésre - közölte az amerikai fegyveres erők központi parancsnoksága.
A jemeni húszi lázadók célja, hogy megnehezítsék az áthaladást azoknak a hajóknak, amelyek kapcsolatot tartanak fenn Izraellel.
Afrika megkerülése átlagosan 10-20 nappal meghosszabbítja, és jóval meg is drágítja az Ázsia és Európa közötti hajóutat.