A kínai céget idén már egyszer hasonló okból megbírságolták Európában.
Az Európai Adatvédelmi Testület kötelező érvényű határozatot hozott a kínai tulajdonú videómegosztó platformmal szemben, mert az nem megfelelően kezelte a gyermekek személyes adatait – írja a Guardian. A bírság pontos összegét még nem közölték.
A TikTok elleni vizsgálat még 2021-ben indult, amelyben azt firtatták, mennyire felel meg a cég az EU általános adatvédelmi rendeletének (GDPR), és hogyan kezeli a 13 és 17 év közötti gyermekek adatait.
Pénteken a TikTok bejelentette, annak érdekében, hogy kevesebb kifogás legyen ellenük, számos új funkciót kínál a felhasználónak. Ilyen többek közt, hogy megkönnyíti az illegális tartalmak bejelentését, lehetővé teszi a videók személyre szabott ajánlásainak kikapcsolását, valamint eltávolítja a 13 és 17 év közötti felhasználóknak szóló célzott hirdetéseket.
Az év elején a TikTok már 12,7 millió fontos (csaknem 5 milliárd forintos) bírságot kapott Nagy-Britanniában, mert illegálisan kezelték az adatait csaknem másfél millió olyan 13 év alatti gyermeknek, akik szülői beleegyezés nélkül használták a szolgáltatást.
A TikTok befolyását jól jelzi a szigetországban is, hogy az Ofcom brit szabályozó hatóság 2022-es felmérése szerint a közösségi médiát használó 8 és 17 év közötti fiatalok több mint 60 százalékának volt saját nevén TikTok-fiókja.