Az amerikai SETI-program tudósai szerint nem véletlenül lóg ki annyira a tájból az a fánk alakú szikla, amit nemrég talált meg a Perseverance.
Az elmúlt években több olyan felvétel is készült már a Mars felszínéről, amin furcsa alakzatokat látni. Az egyik legutolsó ilyet május elején tette közzé a NASA, ami pont úgy néz ki, mintha valaminek a bejárata lenne. Most egy újabb keltette fel a szakemberek figyelmét: a Marsot járó Perseverance múlt héten több fotót is készített egy furcsa, fánk alakú szikláról.
A Földön kívüli, intelligens élet felfedezésén dolgozó program, a SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence Institute) tudósai szerint nem véletlen, hogy a szikla ennyire kilóg a marsi tájból, jó eséllyel ugyanis egy eredetileg máshonnan érkezett aszteroida lehetett, ami több darabra hullott.
A belső Naprendszer bolygói közül a Mars van a legközelebb az aszteroidaövhöz. (A kisbolygóövként is emlegetett terület Mars és a Jupiter pályája közötti, nagy mennyiségű aszteroidával bíró rész.) Az pedig, hogy a vörös bolygó légkörének sűrűsége csupán 1 százaléka a földi légkörnek, azt is lehetővé teszi, hogy a meteoritok minden különösebb ellenállás nélkül becsapódjanak a felszínébe. A NASA korábban ennek a hangját is rögzítette már.
Hogy pontosan honnan származik a furcsa, fánk alakú szikla, a kutatók csak akkor tudják majd megmondani, ha alaposabban megvizsgálják.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának tudományos felfedezésekről is hírt adó Facebook-oldalát.