Néhány hónap leforgása alatt már több mint 20 ezer ember elbocsátását jelentette be a Facebook anyacége, a Meta.
A Facebook anyacége, a Meta 2022 novemberében 11 ezer embernek mondott fel, úgy tűnik azonban, hogy a létszámleépítés ezzel még nem ért véget. A cég bejelentette, újabb 10 ezer embert küld el az állásából, emellett pedig további 5000 meghirdetett pozíciót zár le, amire eddig még nem vettek fel embert.
A cég által kiadott közlemény szerint hamarosan csökkenti a vállalat a toborzócsapatát is, az érintettek szerdán tudják meg hivatalosan, hogy nem kell tovább dolgozniuk a Metánál. A vállalat ezt követően április végén jelenti be technológiai részlegeinek, május végén pedig üzleti csapatainak elbocsátását és átstrukturálását.
Mark Zuckerberg szerint ez elbocsátási folyamat lezárása 2023 végéig tarthat, de az Egyesült Államokon kívül előfordulhat, hogy ennél később kerül pont a mondat végére. A szerkezetátalakítás után a Meta azt tervezi, hogy újra dolgozókat vesz majd fel.
Zuckerberg 2023 februárjában jelentette be, hogy az idei év a takarékosságé lesz.
Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?
Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.
A jövőben a cég működését is leegyszerűsítik, valamint törlik az alacsony prioritású projekteket is. Ez arra enged következtetni, hogy valószínűleg a virtuális valósággal, valamint a metaverzummal is foglalkozó részlegtől, a Reality Labstól is rúgnak majd ki embereket.
Korábban a Meta arra kérte a középvezetőit, kezdjenek el dolgozni, vagy váltsanak munkahelyet.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.