Világ Földes András 2024. december. 27. 16:27

Libanonban értettem meg, hogyan durvulhatott be ennyire a Közel-Kelet - Földes András videója

Hogy történhetett, hogy Izrael Libanont bombázta, de Szíriában dőlt meg a rezsim? A legfeszültebb időszakban utaztam az ostromlott országba, ahol közelről láttam a Hezbollah elleni háborút. Miért támogatja a libanoniak egy része Izraelt? Hogyan ejtette túszul a Hezbollah egész Libanont? Hogy lehet kilőni egyetlen emeletet egy toronyházból? Szellemvárosokban forgattam, ahol nem csak a bombázásoktól, de a lincselésre kész lakóktól is tartani kellett. Nézze meg Földes András teljes riportfilmjét.

Libanonba az izraeli háború miatt utaztam, de végül a Közel-Kelet kaotikus működésébe pillantottam be. 

Libanon valójában nem egy ország, hanem négy-öt miniállam kényszerű szövetsége, ahol lakók többnyire át sem lépik a láthatatlan határokat, vagy ha igen, akkor fegyverrel a kezükben teszik. A bizonytalan helyzetben a Hezbollah vette át a kezdeményezést, és háborút indított Izrael ellen. Az izraeli válaszcsapások egész Libanont megrázták. Éjszaka robbanások fényétől villogott az égbolt, és napok alatt váltak néptelen negyedekké a siíta városrészek. A porig rombolt épületekben azonban sokszor olyanok éltek, akik nem támogatták a Hezbollahot. 

Riportunkban megszólalnak a terrorszervezet támogatói, és azok is, akik kritizálták a Hezbollahot, mégis célpontokká váltak. Szellemvárosokban forgattam, ahol nem csak a bombázásoktól, de a lincselésre kész lakóktól is tartani kellett. Az események végül nem csak Libanon, de az egész régió sorsára hatással voltak. 

Libanonban értettem meg, hogy durvulhatott be ennyire a Közel-Kelet

Hogy történhetett, hogy bár Izrael Libanont bombázta, nem sokkal később Szíriában dőlt meg a rezsim? A legfeszültebb időszakban utaztam az ostromlott országba, ahol közelről láttam a Hezbollah elleni háborút. Éjszaka robbanások fényétől villogott az égbolt, nappal porig rombolt negyedekben kerestem a támadások okait.

Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.