Tech hvg.hu 2022. október. 14. 10:03

Itt a Spotify válasza a zenecenzúrára

Miután a Spotify már rengeteg országban jelen van, és a tartalmaival meg kell felelnie az adott ország törvényeinek is, igen fontos számára a megfelelő moderálás. Ezért is vásárolta fel azt a céget, amelyik egy ideje már a partnere.

Nem vett zsákbamacskát a Spotify a dublini székhelyű Kinzen felvásárlásával, hiszen már 2020 óta együtt dolgoznak. A Kinzen feladata az elérhető tartalmak moderálása, ami nem is olyan egyszerű, tekintettel arra, hogy a szempontok változnak a világ különböző tájain.

A Kinzen gépi tanulási módszert bevetve birkózik meg e feladattal, és ezt olyannyira jól tette eddig, hogy a Spotify most a magáénak akarja. A streamingóriás úgy döntött, hogy megvásárolja a Kinzent, hogy a vállalat technológiáját a saját portfóliójába integrálja.

Spotify

„A cég egyedülálló technológiája különösen alkalmas podcast- és audioformátumokhoz, így a Spotify számára egyértelmű és páratlan érték. A technológia, amelyet a Kinzen csapat a Spotifyhoz hoz, egyesíti a gépi tanulást és az emberi szakértelmet – amelyet vezető helyi akadémikusok és újságírók elemzései támogatnak – a potenciálisan káros tartalmak és a gyűlöletbeszéd elemzése érdekében több nyelven és országban” – nyilatkozta a Spotify az akvizíció kapcsán.

Azt is hozzátették, hogy tekintettel a hangtartalmak több száz nyelven és dialektusban történő elemzésének összetettségére, valamint a tartalmak árnyalatának és szándékának hatékony értékelésével kapcsolatos kihívásokra, a Kinzen megszerzése segíthet a Spotifynak jobban megérteni a visszaélések helyzetét és azonosítani a platformon megjelenő fenyegetéseket.

Az üzletkötés részletei egyelőre még nem ismertek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.