Tech hvg.hu 2022. szeptember. 21. 08:33

Már készül az űrhotel, amibe a Hilton készít lakosztályt

A Voyager Space és a Lockheed Martin közös űrállomása, a Starlab 2027-re készülhet el. A tervek szerint a Hilton fejleszti majd hozzá az űrlakosztályt.

Bár egyelőre még csak az űrturizmus születésénél bábáskodunk, ha létrejön a kiszolgáló infrastruktúra, a tehetősebbek részéről nagy lehet majd a kereslet az utazásokra. Ilyen szolgáltató lehet majd a Nanoracks is, amelynek jövőbeni űrhotelét a Lockheed Martin és a Voyager Space készíti. És most már a Hilton is.

A CNBC beszámolója szerint a Hilton lakosztályokat és egyéb hálóhelyiségeket tervez a Spacelab nevű állomásra. Emellett a Hilton és a Voyager a partnerségkeretein belül megvizsgálja a Starlabhoz kapcsolódó marketinglehetőségeket is, hogy miként lehetne minél több vendéget felcsábítani az űrbe.

A hotelek mellett felfújható „diákszálló" is lesz az űrben, 2027-ben fogadhatja az első lakókat

Az űrturizmus elterjedésével egyre több égi szálláshely jelenhet meg, köztük hotelek és pénzért bárki által kibérelhető űrállomások. A legújabb ötletek egyike egy négyfős „apartman", melynek nyitóünnepsége közelebb lehet, mint elsőre gondolnánk.

A NASA négy magáncéggel szerződött le arra, hogy magánűrállomásokat építsenek. Az Axiom Space, a Blue Origin és a Northrop Grumman is azon dolgozik, hogy létrehozzon egy-egy ilyen létesítményt. A legnagyobb összegű szerződést – 160 millió dollárról – a Nanoracks kapta.

A Voyager és a Lockheed Martin tervei szerint a hotel 2027-ben nyitna meg.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz, Rácz Gergő 2024. december. 29. 17:30

Ahol a rizs az isten és perui a spárga: a Nobuban jártunk

Lehet variálni egy felső polcos étteremlánc menüsorában, vagy az főben járó vétek? Honnét tudja egy ázsiai kulináriát szolgáló étterem beszerezni az alapanyagait Budapesten, és hogy lesz a megoldás végül Spanyolország? Ezekről és sok másról faggattuk a Nobu Budapest séfjét, Schreiner Gábort, közben azt is megkérdeztük, hogy a halak filézése közben milyen gyakran vágja meg a kezét.