Tech hvg.hu 2018. november. 07. 20:03

Álomfunkció jön a Messengerbe, törölhetjük az elküldött üzeneteket

Hiába bánta meg valaki egy üzenet elküldését a Facebook Messengerben, visszavonni már nem lehetett azt. A fejlesztők viszont már javában tesztelik ezt a funkciót.

Sokaknak lehet ismerős érzés: hirtelen felindulásból elküld az ember egy üzenetet a Facebook Messengeren, de rögtön utána meg is bánta azt. Ekkor viszont már késő, mert hiába törli az illető az üzenetet, az csak az ő fiókjából törlődik, a címzett attól még ugyanúgy látja és meg is kapja azt. A jövőben azonban mindez változhat.

A The Verge beszámolója szerint az iPhone-okra és iPadekre készített változat 191.0-ás sorozatszámú frissítése már tartalmazni fog egy Unsend (magyarul valószínűleg: Visszavonás) nevű gombot is, ami pontosan arra való, amire a neve is utal – visszavonhatjuk/törölhetjük vele az elküldött üzeneteket.

A hírek szerint a funkció akkor működik majd, ha a címzett még nem olvasta el az üzenetet, és akkor is csupán 10 percünk lesz arra, hogy ezt megtegyük. Vagyis a 10 perc lejárta után hiába próbáljuk meg törölni, az csak a mi fiókunkból fog eltűnni.

A fejlesztés még áprilisban került a figyelem középpontjába, miután a Facebook elismerte, Mark Zuckerberg több elküldött üzenetét is törölte. A funkciót egyébként októberben már elkezdték tesztelni, fel is került róla egy kép a Twitterre.

Ha értesülni szeretne róla, mikortól használhatja az új funkciót, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.