Gazdagabb színeket, mélyebb feketét hozott magával az iPhone X OLED kijelzője, azonban egy probléma is érkezett vele, a burn in, azaz a képpontbeégés lehetősége. Ennek súlyosságát tesztelték.
Az Apple sosem tagadta a burn in (képpontbeégés lehetőségét) a jubileumi iPhone OLED kijelzőjénél, de vajon mennyire komoly ez a probléma? A kérdésnek egy dél-koreai weboldal próbált utána járni, méghozzá úgy, hogy egyúttal a Galaxy S7 edge-et és a Galaxy Note8-at is megvizsgálták ebből a szempontból. Leegyszerűsítve, e jelenség során arról van szó, hogy ha sokáig statikus képet mutat a kijelző, akkor a pixelek egy része annyira igénybe lesz véve, hogy utána még megmarad a kép árnyéka a megjelenítőn.
A vizsgálat során kiderült, hogy ahhoz, hogy a beégés jelei mutatkozzanak az iPhone X-en, 510 órán keresztül kellene folyamatosan ugyanazt a képet mutatnia. A két Samsung telefonnál már hamarabb mutatkoztak a burn in jelei, a Galaxy Note8-nál például 510 óra elteltével úgy tűnt, mintha valós képet látnánk.
Szóval nem kell aggódniuk a jubileumi iPhone tulajdonosainak a burn in miatt, 510 órányi statikus kép mutatása nem fordulhat elő. De még a samsungosoknak sincs mitől tartaniuk, mert kizárt, hogy több napon keresztül ugyanazt az állóképet mutassa a telefonjuk.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.