Tech hvg.hu 2017. október. 12. 12:01

Olcsó és azt mondják, nagyon jó: itt a Facebook új csodaszemüvege

A Mark Zuckerberg által bejelentett Oculus Go önállóan is használható szemüveg a virtuális valóság (VR) megéléséhez. Vagyis a működéséhez sem kábel, sem pedig a lencsék elé bedugott mobiltelefon nem kell. És nem is drága.

Amikor a Facebook 2016 elején piacra dobta az Oculus Riftet, már sejteni lehetett, hogy nem ez lesz majd az egyetlen virtuálisvalóság-szemüveg, amit Mark Zuckerberg bejelent. Aki úgy döntött, első körben nem akar 699 eurót, vagyis nagyjából 216 ezer forintot kiadni a készülékre, és inkább kivárásra játszik, annak úgy tűnik, igaza lett.

Zuckerbeg kedden a Facebookon jelentette be, hogy elkészült az új modell, amit Oculus Go néven dobnak piacra. A Rift tovább fejlesztett változata Zuckerberg szerint az eddigi legélvezhetőbb VR-eléményt nyújtja a felhasználóknak.

Facebook

A készülék teljesen önálló, vagyis nem kell hozzá sem kábel, sem az, hogy a lencsék elé egy mobiltelefont tegyünk. Az ígéret szerint az eszköz játékra és filmnézésre egyaránt használható, ahogy arra is alkalmas, hogy a virtuális térben legyünk együtt ismerőseinkkel.

Az eszköz jóval olcsóbb, mint a Rift volt: 199 dollárt, vagyis nagyjából 51 ezer forintot kérnek majd érte. A kiszállítást 2018 elején kezdik meg.

Zuckerberg emellett a készülékhez járó kontroller, a Santa Cruz prototípusát is bemutatta. Ez utóbbit szintén jövőre kezdik postázni, egyelőre csak a fejlesztőknek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.