Figyel a gazdájára, szívesen válaszolgat, jól tanítható, ezért már törpemalaccal is kísérleteznek a magyar viselkedéskutatók. Talán kiderül, hogy a négylábúak agya az ember miatt alakult át, vagy ősidőktől fogva alkalmas volt a beszédértésre.
Régóta foglalkoztatja már a kutatókat a kérdés, hogy az emlősök agyában a beszéd feldolgozásához szükséges teürletek már évmilliókkal ezelőtt is rendelkezésre álltak-e, vagy mindez az ember (és az emberi beszéd) megjelenésével alakult-e ki. Most az ELTE kutatói válaszolhatják meg et a kérdést, az ehhez kapcsolódó kutatásra pedig már több száz önkéntes jelentkezett.
Nem véletlenül, a kísérlethez ugyanis tíz olyan vállalkozó kedvű emberre van szükség, akik minnesotai törpemalacokat fogadnak majd be. Az állatokat hathetes korukban választják el az édesanyjuktól, az önkénteseknek pedig az lesz a feladatuk, hogy minél inkább kézhez, pontosabban emberhez szoktassák őket.
Hogy a kutyás kísérletek eredményei miért nem mérvadók? És miért "érthetik" a kutyák a beszédet? A vizsgálatokról több érdekes részletet is megtudhat a HVG hetilap e heti számának Tech + Tudomány rovatában.